PSE

Ortodoncja

Profilaktyka i leczenie wad zgryzu oraz wad szczękowo-twarzowych

Ortodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu oraz wad szczękowo-twarzowych. Leczenie ortodontyczne służy nie tylko zachowaniu zdrowia zębów, przyzębia, stawów skroniowo-żuchwowych ale także dobremu samopoczuciu (komfortowi jamy ustnej), niwelowaniu niektórych wad wymowy, estetycznemu wyglądowi uśmiechu, a nawet modzie.

Wskazania do konsultacji ortodontycznej

Zalecamy w naszym gabinecie przeprowadzenie pierwszego przeglądu ortodontycznego u dzieci już w wieku 8-9 lat, a następnie,dla prawidłowego przebiegu ochrony ortodontycznej, po pojawieniu się zębów stałych

Insignia stawia na indywidualizm i dostosowuje się do stomatologicznej anatomii poszczególnego pacjenta

W przeciwieństwie do tradycyjnej ortodoncji i jej filozofii, wg której „jeden rozmiar pasuje dla każdego pacjenta” system Insignia stawia na indywidualizm i dostosowuje się do stomatologicznej anatomii poszczególnego pacjenta. Oznacza to, że każdy element aparatu wykonany jest w oparciu o indywidualny kształt Twoich zębów. Indywidualny charakter leczenia wpływa również na poprawę komfortu pacjenta, mniejszą ilość wizyt kontrolnych i krótszy czas leczenia

Zupełnie niewidoczny aparat ortodontyczny umieszczony z tyłu zębów wykonany z hipoalergicznego stopu złota i kobaltu.

Całkowicie unikalne rozwiązanie dla wymagających pacjentów, dla których względy aparycji są szczególnie ważne. Zupełnie niewidoczny aparat ortodontyczny umieszczony z tyłu zębów wykonany z hipoalergicznego stopu złota i kobaltu. Incognito to pierwszy całkowicie indywidualny system lingwalny, w którym każdy element jest niepowtarzalny i wykonany w oparciu o trójwymiarowy skan kształtu zębów konkretnego pacjenta. Jest to najbardziej zaawansowany, precyzyjny i komfortowy z dostępnych systemów lingwalnych (językowych) zdolny do rozwiązywania złożonych problemów ortodontycznych.

Mały, wygodny i technologicznie zaawansowany aparat ortodontyczny oparty o sprawdzony system In-Ovation

Zaraz po Twoim ortodoncie, zamki to najważniejszy element przebiegu Twojego leczenia. In-Ovation Mini został stworzony w myśl hasła "zdziałać więcej mając mniej" . Każdy pacjent doceni jego minimalne rozmiary i zaokrąglone krawędzie, dzięki którym otrzyma najwyższy poziom estetyki i komfortu w trakcie leczenia.

Wszystkie najbardziej pożądane cechy zamków ortodontycznych zamknięte w projekcie In-Ovaion C

In-ovation C to system o wysokim standardzie estetycznym. Ceramiczne zamki są praktycznie niewidoczne na zębach, co znacznie poprawia komfort podczas leczenia i sprawia, że aparat nie jest już wstydliwym problemem. System In-Ovation C wykorzystuje zjawisko mechanizmu poślizgowego, dzięki czemu w procesie przesuwania zębów biorą udział bardzo małe naprężenia i siły. W wyniku tego proces leczenia jest praktycznie bezbolesny. Interaktywna technologia pozwala lekarzowi stopniowo osiągać precyzyjne rezultaty potrzebne do uzyskania optymalnych proporcji twarzy w trakcie ostatniej fazy leczenia.

Strona używa plików cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych Więcej informacji