PSE

Artykuły i publikacje

MIT 3 -  "Korona  porcelanowa  to sztuczny ząb  i dotyczy osób starszych"

Bardzo często pacjent słysząc o potrzebie zrobienia koronki na zębie przeraża się twierdząc : ..”ale ja nie jestem jeszcze taka/taki stara/y  żeby mieć już koronki, przecież to sztuczne zęby” i usilnie namawiają dentystów aby „kleili i łatali” im zęby wyłącznie materiałem światłoutwardzalnym (tzw. kompozytem). I niestety bardzo często, nie jest to właściwa decyzja.

MIT 1 -  „Nie ma konieczności leczyć mlecznych zębów u dzieci”

Wielu rodziców uważa, że skoro mleczaki są zębami tymczasowymi, nie ma konieczności leczenia ich. Nic bardziej mylnego. Wymiana zębów mlecznych trwa do 12-go a czasem nawet do 14 roku życia, więc  nie  jest to taka chwila . A faktem jest, że wczesna diagnostyka próchnicy na zębach mlecznych, może zapobiec późniejszym, poważnym  problemom z zębami stałymi.

Nie ma wątpliwości, że leczenie z zastosowaniem podtlenku azotu nazywanego gazem rozweselającym jest idealnym rozwiązaniem dla dzieci i osób dorosłych, dla których wizyta u stomatologa wiąże się z dużym dyskomfortem lub stresem.

Biały, piękny uśmiech jest  bardzo cennym atutem w życiu codziennym i zawodowym. Daje pewność siebie i niewątpliwie pomaga w kontaktach międzyludzkich. Nic więc dziwnego, że w dobie rozwoju medycyny estetycznej  coraz częściej pacjenci pytają i decydują się na ten kosmetyczny zabieg.

Nie bez powodu posiadamy w naszej jamie ustnej komplet co najmniej 28 zębów (32 jeśli wyrosną nam zęby ósme, tzw. „mądrości”). Każdy z nich ma bowiem przypisaną własną funkcję w procesie odgryzania, ścierania i żucia czyli odpowiednią do tego budowę i wytrzymałość.

Krzywe zęby to nie tylko problem estetyczny, a z resztą jak dobrze wiemy poczucie estetyki to kwestia subiektywna. Niestety krzywy zgryz to bardzo poważny problem zdrowotny.

Przyjęło się uważać, że największym wrogiem zębów jest próchnica. Tymczasem po ukończeniu 35 roku życia więcej szkody wyrządza paradontoza - groźna choroba przyzębia polegająca na stopniowym odsłanianiu szyjek zębów.

Gdy dokuczają nam bóle głowy najczęściej sięgamy po środki przeciwbólowe. Gdy ból jest uporczywy i długotrwały zwracamy się o pomoc do neurologa. Co jednak zrobić gdy ten nie jest w stanie zdiagnozować lub usunąć przyczyny powstania bólu? Z pomocą przyjść nam może stomatolog !

Strona używa plików cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych Więcej informacji